Loading...

Anasayfa
NERGELE VAKFI KUTLAMASI

Gecemizden yeni Resimler eklendi ve "Resim bölümünde" bulabilirsiniz!
"20. Yil kutlamasi" basligi altinda bu Seneki Eylencemiz 25.12.2016 tarihinde gerceklesti.

Sunuculugunu sevgili Hatice Yildirim´in yaptigi eylencemizin katilimi tüm eylencelerimizde oldugu gibi bu seferde cok kalabalikti.

Programanin baslangicini Saat 15:00 civarinda Grup Seyran yapti ve Türkü ile Halay havalari ile misfarilerimize neseli dakikalar yasattilar. Daha sonra Köyümüzün Halk Ozani Dursun Kul sahne aldi ve okudugu güzel türküleri ile begeni topladi. Ardindan sevgili Mehmet Tek ve Kizi sahne alip güzel türküler okuyup Halay havalari ile devam ettiler.

Saat 19.00 civarinda Sunucumuz Hatice Yildirim sevgili Baskanimiz ve tüm Yönetim vede Denetim kurulumuzu sahneye davet etti. Baskanimiz Veli Kara bir Konusma yapip ve ardindan Vakfimizda bugüne Kadar Baskanlik yapmis sn. Dursun Deniz, sn. Veli Kara, Sn. Mustafa Colak, Sn. Bilal Kul, Sn Ali Sas ve Sn. Halil Tunc´u sahneye davet edip kendilerine fedakarlik ve basarilarindan dolayi özelde tesekkür etti. Ayni zamanda kendilerine kücük bir hediye takdim edildi. Baskanimizin konusmasinin ardindan gecemiz akisina devam etti ve sevgili Özlem Baglayan sahne aldi. Onunda okudugu güzel ezgi ve türküler cok begenildi. Program daha sonra köyümüzün Davulcu ve Zurnacisi olan Hasan ve Ali ile Köyümüze has halaylar ile devam etti.

Onlarin ardindan sevgili Pinar Aydinlar sahne aldi. Anlamli konusmasi ve daha sonraki okudugu türküler ve Halaylar gecemize bambaska bir nese ve renk katti. Onun ardindan sevgili Kemalé Amed sahneye cikip o essiz performansini gösterip misafirlerimize unutulmaz anlar yasatti. Daha sonra Sevgili Pinar Aydilar, Sevgili Kemalé Amed ve sevgili Özlem Baglayan ile birlikte sahneye cikip ve beraberce okuduklari kürtce ve türkce eserleri ile misafirlerimizi costurdular.

Gecemiz Grup Seyran´in halaylari ile Saat 00.30 gibi sona erdi.

Burdan bize yardim ve desteklerini esirgemeyen tüm Sponsorlarimiza tek tek tesekkür ederiz. Ayni zamanda gecemizin gerceklesmesinde emegi gecen herkese ve özellikle Yönetim ve Denetim kurulunda görevli arkadaslara tesekkür ederiz.


Not : Gecenin resimleri "Resimler bölümünde" bulabilirsiniz!

Nergele Vakfi Y.D.K.

--------------------


NERGELE VAKFI GECESI
25.12.2016 Tarihinde gerceklesecek olan Nergele Vakfi kurulusunun 20. Yildönümü kutlamasi icin tüm hazirliklar heyecan vede titizlik ile yürütülüyor.
Bugün (04.12.2016) düzenledigimiz Toplantida tüm görevli arkadaslar ile son hazirliklar tamamlandi ve tekrar gözden gecirildi. Nergele Vakfi diger tüm geceler ve hizmetlerde oldugu gibi bu geceyide Köyümüz ve degerli köylülerimize yakisir bir sekilde hazirlayip sunacaktir.

Simdiden tüm üye ve dostlarimiza gecemizde bolca eglence ve güzel bir zaman gecirmelerini dileriz
Nergele Vakfi Y.D.K.

------------------------


DUYURU! DUYURU! DUYURU!


Vakfimiz bu Yil kurulusunun 20. yilini geride birakti. Kuruldugu ilk günden beri gittikce büyüdük ve güclendik. Öyle ki hic bir dönem ve hic birkere bu gücünden taviz vermemis ve bu sorumlulugumuzunda farkinda olmussuzdur. Her zaman Köyümüze ve köylümüzlere yakisir sekilde davranmis ve bu degerleri göz önünde tutarak köyümüz ve köylümüzler hakkinda kararlar vermisizdir.

Bu gecen 20 yil icerisinde Vakfimiz, Köyümüz ve halkimiz icin her türlü fedakarliklarini esirgemeyen tüm görev almis arkadaslarimiza sonsuz tesekkür ederiz.

Vakfimizin bu kurulusun 20. Yildönümü kutlama niyeti ile bir gece hazirlayip köylümüzlere ve dostlarimiza sunmanin mutlulugu icerindeyiz. Gecemize tüm degerli Köylülerimiz ve Dostlarimiz davetlidir.


Nergele Vakfi Y.D.K.

----------------------

ÖNEMLI DUYURU!!!! ÖNEMLI DUYURU!!!!

Birlik ve Beraberlik Zaferi!Köyümüz Nergele´nin iki kurumu olan Nergele Vakfi ile Altunyaprak Vakfi bir cati altinda birlesme karari aldilar.

Iki kurumun BIR cati altinda birlesme önerisi uzun zamandir her iki kurumun üyeleri arasinda konusulur ve böyle bir adima sicak bakildigi dile getiriliyordu. 

Buna dayanarak "Birlik ve Beraberlik" hedefinde harakete gecen her iki tarafin yönetim ve denetim kurulu birlesme icin gereken adimlari atmislardir. Gerekli hazirliklar tamamlandiktan sonra 15.01.2016 tarihinde Fransa´nin Saint Louis kentinde bir araya gelen iki kurumun Baskan ve Baskan yardimcilari aralarinda yazili bir protokol ile iki kurumu birlestirmislerdir. Anlasma geregi Altunyaprak Vakfi tüm üye ve maddi kaynagi ile beraber Nergele Vakfina  katildi. 

Güzel köyümüz icin en hayirlisi ve yararlisi olan bu adimi selamliyor ve yeni üyelerimize hosgeldiniz, sefaa getirdiniz diyoruz. 

Zaten Güclü olan her iki kurumun güclerini birlestirip dahada güclenmesi basta güzel Nergele´miz icin en hayirlisidir.  

Her zaman dedigimiz gibi ; Beraberligin sirri saygida ve Birligin sirri da sevgide sakli. 

Bu hayirli cözüm icin aylardir fedakarliklarini ve yardimlarini esirgemeyen her iki kurumun görevlilerine candan tesekkür ederiz.


Saygilar ve sevgiler herkese!


Nergele Vakfi, Yönetim ve Denetim kurulu  


--------------------------------Nergele Vakfi´nin Kongresi


Vakfimizin 9. olan Kongresi 20.12.2015 tarihinde Oristal Dügün Salonunda gerceklesti.

Üyelerimizin büyük ilgi gösterdigi Kongrede Vakfimizin gecen 3 yil icindeki gelir ve gider kalemler aciklandi.  Görevli olan Baskan ve yardimcisi vede tüm Yönetim ve denetim kurulu istifa edip yerine yeni arkadaslar secildi.

Elestiri ve öneri bölümlerinden sonra Kongremiz Sona erdi.

Yeni görev alan arkadaslarimiz ve görevli olduklari Ovalar :

Baskan : Veli Kara (Isot)  0033-6-83559916 (Karatas)
Baskan Yard.: Mehmet Kul  0041-78-9146227 (Güleyler)
Mustafa Isbilir 0041-76-3417355 (Karatas)             
Kücük Aziz Simsek 0033-6-47395834 (Uzun Tepe)
Hasan Terzi 0033-6-30154688 (Karatas)
Duran Terzi 0033-6-76941286 (Terzihasanklar)
Ali Tunc Güner 0033-6-51954181 (Kudolar)
Halil Deniz 0041-76-5644475 (Degirmen)
Seyit Cicek 0033-6-95950065 (Göz)
Hüseyin Kul 0049-163-1451471 (Frankfurt)
Dursun Isbilir 0049-157-88193217 (Agalar)
Mehmet Kul (Haliloglu) 0041-78-7454754 (Güleyler)
Muhasebe : Mustafa Colak 0041-61-2610200
Internet Sorumlusu : Hasan Deniz 0049-162-5966698

Gecen 3 yil icinde görev üstlenen arkadaslara fedakarliklari ve hizmetleri icin tesekkür eder ve yeni secilen görevli arkadaslara basarilar dileriz.


Vakfimizin yeni üyeler listesi en kisa zamanda güncellenecektir
.


Nergele Vakfi, Y.D.K.


------------------------

NERGELE VAKFI GECESI!

Vakfimizin organize edip, 25.12.2014 günü üye ve dostalarina sundugu dayanisma gecesine katilim bir hayli kalabalikti. Köyümüzün Halk Ozani Dursun Kul´un sahne alip okudugu kendi eserleri ile misafirlere güzel anlar yasatti. Daha sonra sira ile bizim simdiye kadar tüm Dayanisma gecelerimize katilan sevgili Ilknur Dagdelen, ondan sonra yöremizin degerli Halk Ozani Mehmet Tek ve konusmaci olarak sayin Garip Dede geceye güzel yorumlari ile renk kattilar. Köyümüzün Genclerinden olusan Grup Yildizlar yorumladiklari türkü ve halaylar cok begeni topladi.

Gecenin ilerleyen akisinda sahne alan degerli Kemalé Amed´in yorumladigi eserler cok alkis aldi.

Gecemizde en son olarak Grup Cig ve Mustafa Özaslan sahne aldi ve Halaylarla sona erdi.

Gecemize katilan basta üyelerimize ve dostlamiza vede tüm degerli sponsorlarimiza ve sanatci arkadaslarimiza burdan teker, teker tesekkür ederiz. Ayreten fedakarliklari ve dayanisma gecesi sabaha kadar calismalarindan dolayi tüm gönüllü, görevli, yönetim ve denetim kurulundaki arkadaslarimiza tesekkür ederiz.

Burdan halkimiza yeni yilda basta saglik sonra Baris ve savassiz bir yeni Yil dileriz.

Unutulmasinki Berabirligin sirri saygida ve Birligin sirrida sevgide sakli.

Saygilar ve sevgiler herkese!
Nergele Vakfi, Y.D.K.

----------